pieczec parafii2Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast i mężczyzn. Natomiast po południu o godz. 17.00 rozpoczyna się w sali na plebanii spotkanie opłatkowe dla Róż Różańcowych oraz dla ludzi starszych i samotnych. Program spotkania ubogaci zespół „Orkiestra Dnia Pańskiego”.

• W przyszłą niedzielę – 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes a zarazem Światowy Dzień Chorego. Bardzo serdecznie zapraszamy do kościoła wszystkich chorych, kalekich, podeszłych w latach na specjalne spotkanie modlitewne. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00. Najpierw koronka do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 15.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. O 16.00 - Msza św. Pomóżmy tym, którzy o własnych siłach nie będą mogli przyjść do kościoła.

• W środę, o godz. 19.00 próba chóru parafialnego. Jeszcze raz gorąco zapraszamy te osoby, które Bóg obdarzył dobrym głosem i te, które deklarowały w czasie kolędy chęć śpiewania w chórze.

• W ostatnim tygodniu czy to na tacę w kościele, czy przy okazji kolędy w domu oraz na konto parafii swoje ofiary budowlane złożyło 25 rodzin. W tej liczbie 2 rodziny są z innej parafii. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać !

• Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i „Promyczek Dobra” – dla dzieci.

• W tym tygodniu odbędą się spotkania: w poniedziałek dla klas VI, we wtorek dla klas VII. Spotkania rozpoczynają się o godz. 18.00 i są obowiązkowe. Natomiast w środę o 18.00 dla dzieci klas III wraz z rodzicami, przed I Komunią św. We czwartek w godz. 17.00 – 19.00.w Szkole Podstawowej nr 9 odbędzie się kiermasz strojów komunijnych. Prosimy rodziców dzieci starszych o przyniesienie strojów, zaś rodziców klas III o zainteresowanie się nimi.

• W piątek o godz. 18.00 spotkanie miesięczne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Najpierw w kościele, później w sali na plebanii.

• W tym tygodniu w liturgii Kościoła odchodzimy wspomnienie w poniedziałek św. Agaty, dziewicy i męczennicy, we wtorek św. Pawła Miki i Towarzyszy - męczenników, w sobotę św. Scholastyki - dziewicy. Solenizantom i Solenizantkom życzymy Bożej opieki i ludzkiej dobroci.

• W przyszłą niedzielę – 11 lutego rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu, które trwało będzie 3 dni poprzedzające Środę Popielcową. Ma ono charakter wynagradzający za grzechy nasze i innych ludzi. Oto jego pogram: niedziela – po Mszy św. o godz. 12.00, na krótką chwilę pozostaną dzieci. Na godz. 13.00 prosimy mieszkańców Os. Zielonego i bloków przy ul. Marii Dąbrowskiej. Na 14.00 prosimy mieszkańców Os. Westerplatte i bloków przy ul. Gen. T. Bora-Komorowskiego, Do Prochowni i Odległej. Na 15.00 prosimy mieszkańców bloków przy ul. Abpa J. Ablewicza i domów jednorodzinnych a także młodzież i członów różnych Grup Duszpasterskich. Na tę godzinę prosimy też ludzi starszych i chorych w ramach Światowego Dnia Chorych. Niedzielną adorację prowadzą kapłani. Program na wszystkie 3 dni jest zamieszczony na specjalnym plakacie w gablocie ogłoszeń, w przedsionkach kościoła i na stronie internetowej parafii.

• Po Mszach św. w przedsionku kościoła można nabyć płytę DVD z filmem z ostatniego koncertu kolęd naszego chóru „Magnificat”. Serdecznie zachęcamy do zakupu płyty, zwłaszcza te osoby, które były na wspólnym kolędowaniu. Cena płyty 15 zł. Zachęcamy do wsparcia naszego chóru, a za każdy zakup płyty serdecznie dziękujemy. Płyta może być pięknym prezentem dla jakieś osoby czy rodziny.

• Rada Osiedla Zielonego informuje, że dyżury członków rady odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godz. 18.00 – 19.00 w siedzibie rady, która mieści się w budynku nowo otwartej biblioteki na Os. Zielonym nr 3a. Harmonogram dyżurów podany jest na tablicach ogłoszeń rady zlokalizowanych na terenie osiedla. Wszystkich zainteresowanych sprawami osiedla zachęcamy do kontaktu z Radą podczas jej dyżurów.

• W ostatnim tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności Stanisław Hofman – lat 88 z Os. Zielonego. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie