pieczec parafii2Rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo to ma charakter wynagradzający za grzechy nasze i innych ludzi. Trwało będzie do wtorku włącznie. Czterdziestogodzinne nabożeństwo to nie obowiązek pod grzechem ale potrzeba serca, które nie jest bez winy i za te winy trzeba choć trochę wynagrodzić. Dlatego nie żałujmy dla Boga i własnego życia wewnętrznego odrobiny czasu i trudu. Rozpoczynamy także tydzień modlitw o trzeźwość narodu.

• W najbliższą środę przypada Popielec. Dzień ten rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Przyjęcie popiołu na głowę będzie znakiem pokory i pełnego uświadomienia sobie ludzkiej skłonności do grzechu, a równocześnie pokuty i poprawy życia. Przez pokutę post i modlitwę chcemy wrócić do naszego Zbawcy i Odkupiciela. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele będą odprawiane tak, jak w święta pracujące: 6.00, 7.30, 9.00 – przed południem, 16.00, 18.00, 20.00 – po południu. Składka w tym dniu jest zbierana na cele charytatywne – jako jałmużna postna.

• Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich katolików od 14 roku życia wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Natomiast osoby od 18 do 60 roku życia zobowiązane są do postu ścisłego. Na ten dzień nie ma żadnej dyspensy. Dotyczy to również osób korzystających ze zbiorowego żywienia. Przypominamy również o obowiązku powstrzymania się od wszelkich zabaw i dyskotek przez cały okres Wielkiego Postu.

• W dobrym przeżyciu tego czasu pomoże nam rozważanie Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa dla dorosłych i starszych będzie w każdy piątek o godz. 17.30. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej Msza św. Droga Krzyżowa dla młodzieży w każdy piątek o 20.00. Dla dzieci w każdą sobotę o godz. 10.00. Jeśli są takie dzieci, które w soboty mają zajęcia, niech przyjdą z dorosłymi w piątek. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 16.00 i 18.00. Bezpośrednio po nim Msza święta.

• W ostatnim tygodniu w budowie kościoła pomogło 9 rodzin. Wszystkim dziękujemy. W przyszłą niedzielę ofiary będą zbierane na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

• Szkoła Podstawowa nr 9 im. Orląt Lwowskich przy ul. M. Dąbrowskiej 6 zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 9 marca (piątek)w godz. 9.00 -12.00 i 15.30 – 17.30. Szkoła informuje, że rozpoczęły się już zapisy dzieci do klas pierwszych ogólnodostępnych i integracyjnych na rok szk. 2018/2019. Szkoła prosi o pobranie karty „Zgłoszenia do obwodowej szkoły podstawowej” w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 lub ze strony internetowej szkoły www. sp9tarnow.pl Wypełnione karty należy złożyć w sekretariacie szkoły. Szczegółowe informacje są na stronie internetowej szkoły /zakładka rekrutacja/ lub w sekretariacie.

• Prasa katolicka dla dorosłych i dzieci jest do nabycia u ministrantów lub w sklepiku.

• Rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z naszego województwa małopolskiego. Polecamy wszystkich opiece Matki Najświętszej.

• Wielkopostny dzień skupienia dla Grup Modlitewnych św. Ojca Pio będzie w sobotę – 17 lutego w kościele Ducha św. w Dębicy.

• W ostatnim czasie z naszej parafii odeszły do wieczności dwie osoby. Aneta Szepielak (lat 23) z Os. Westerplatte i Zosia Łącka – noworodek z Os. Zielonego.Pomódlmy się za ich nieśmiertelne dusze. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.