Dziś Msze święte są odprawiane jak w święta przypadające w dni pracy: 6.00, 7.30, 9.00 – przed południem. Po południu: 16.00, 18.00 i 20.00. Zachęćmy się wzajemnie do wzięcia udziału w nabożeństwach Środy Popielcowej i w ten sposób godnie i po chrześcijańsku rozpoczynajmy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu.

• Przypominamy terminy nabożeństw Wielkiego Postu i zachęcamy do udziału w nich: Droga Krzyżowa dla starszych i młodzieży w każdy piątek dwa razy: 17.30 i 20.00. Dla dzieci w każdą sobotę o 10.00. Nabożeństwa Gorzkich Żali w każdą niedzielę dwa razy: 16.00 i 18.00. Bezpośrednio po nich Msza św. niedzielna.

• Od dziś do niedzieli przypadają tzw. kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W duchu pokutnym rozpoczynamy dziś Wielki Post i w takim duchu chcemy ten czas przeżywać aż do Wielkanocy. Polecajmy też w naszych modlitwach sprawę trzeźwości narodu polskiego.

• Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy prowadzili poszczególne godziny adoracji czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Dziękujemy również tym, którzy w nich uczestniczyli. Niech Chrystus Eucharystyczny dodaje nam sił do godnego przeżywania całego okresu Wielkiego Postu.

• Podobnie jak w ubiegłym roku na nabożeństwach Gorzkich Żali będą zbierane ofiary na dekoracje i kwiaty do kościoła. Prosimy o dar serca na ten cel.

• Parafia organizuje wyjazd autobusowy na wielkopostny dzień skupienia dla Grup Modlitewnych św. Ojca Pio, który odbędzie się w Dębicy w kościele Ducha św. Wyjazd będzie w sobotę o godz. 9.30 z placu kościelnego. Zapisy na autokar w zakrystii lub w kancelarii do jutra włącznie.

• Informujemy, że rekolekcje dla dzieci będą w dniach 5 – 7 marca. Ten sam czas rekolekcji dla dzieci jest organizowany w 4 sąsiednich parafiach: Najświętszego Serca Pana Jezusa, Matki Bożej Fatimskiej, Dobrego Pasterza i Bł. Karoliny. Niech dzieci uczęszczają na rekolekcje do swoich parafii.